Daily Archives 2019-05-20

Akcija ,,Galiu daugiau, nei tu manai“

2019-05-20

Žinutę ,, Aš galiu daugiau, nei tu manai“ dviračių žygio dalyviai antrą kartą nešė per Europą į Lietuvą 2019 m. gegužės 3 – gegužės 18 dienomis. Tik gerais ketinimais, norais, siekiais ir darbais grįstas 2700 km kelias, kuriuo buvo skleidžiama žinia, kad vaikai ir suaugę žmonės su Dauno sindromu yra asmenybės, norinčios, siekiančios ir galinčios gyventi tarp mūsų ir su mumis.

Pas mus jau ketveri metai mokosi Dainutė, kuri su nekantrumu laukė mūsų mokykloje gegužės 17 dieną  pasirodančių dviračių žygio dalyvių. Prie jos prisijungė visa Baisogalos mokyklos-darželio bendruomenė, sutikusi Tautvydą Piragį, jo dukrelę Kamilę su mama ir baisogalietį Andrių Vasiliauską, įveikusius dviračiais ilgą kelionę iš Anglijos. Kartu dviračiais apvažiavome Komaro dvarą, nuo dvaro vartų su policijos palyda nuvykome iki Baisogalos gimnazijos, kur stebėjome spektaklį ,,Šaldytuvo istorija“.

Plačiau

Pakiršiniečius aplankė tradicinių amatų meistrė

2019-05-20

Gegužės 16 d. Pakiršinio skyriuje vyko pilietiškumo diena, skirta Pasaulio lietuvių metams pažymėti. Tą proga į skyrių  atvyko tradicinių amatų meistrė Vilija Ratautienė.

Susitikimo tikslas   skatinti ir padėti suprasti savo ir kitų tautų savitumo, tradicijų reikšmę šiandieniame gyvenime. Renginio pradžioje viešnia dėvi VI a. kostiumą,  demonstruoja vytinį audimą (su kaladėlėmis) ir pasakoja apie šio audimo būdo paplitimą pasaulyje ir Lietuvos teritorijoje, rodo juostų pavyzdžius, apžvelgiama tradicinių juostų klasifikacija, pavyzdžius, vytinių juostų paskirtį ir panaudojimą (prie tautinio kostiumo) seniau ir dabar.

Plačiau