Poezijos festivalis

2016-04-12

Balandžio 8 dieną Baisogalos mokykloje-darželyje vyko rajono  pradinių klasių mokinių poezijos festivalis ,,Gyvenu po saule“, skirtas Ramutės Skučaitės 85-erių metų jubiliejui paminėti.

Dalyviai ir svečiai  apžiūrėjo R.Skučaitės knygų parodėlę, kurią padėjo surengti Baisogalos bibliotekos darbuotojos. Stende puikavosi Baisogalos mokyklos-darželio  pradinukų dailyraščiu parašyti poetės eilėraščiai su  iliustracijomis.

Pasveikinimo kalboje mokyklos-darželio direktorė Vita Poškienė pristatė renginio socialinius partnerius – Baisogalos kultūros namų dramos kolektyvą, Radviliškio viešosios bibliotekos Baisogalos filialo darbuotojus, palinkėjo sėkmės renginio dalyviams.

Liejosi eilės, skambėjo dainos, kanklių ir dūdelių garsai susiliejo su  pavasariniais saulės spinduliais. Po pertraukos festivalio dalyviai gėrėjosi kultūros namų dramos kolektyvo narių atliekama kompozicija pagal R. Skučaitės eiles.

Koks festivalis be nominacijų. Dramos kolektyvo nariai iškilmingai apdovanojo šiuos nominantus: už artistiškumą Miglę Šlivinskaitę ir Elingą Chlevickaitę, už raiškumą Joną Žikarą ir Viltę Gecaitę, už R. Skučaitės kūrinio raiškumą Austėją Japertaitę ir Justę Levickaitę, už jautrumą Vilūnę Viržikauskaitę, už nuotaikingumą Urtę Daugelaitę, už patriotiškumą Evitą Zvėgaitę, už originalumą Saulę Keciorytę. Žiūrovų simpatijas pelnė Gabrielė Dambrauskaitė ir Justė Levickaitė. Dramos kolektyvas įsteigė papildomą nominaciją už kūrybiškumą, kuri atiteko Gabrielei Dambrauskaitei.

Visiems dalyviams buvo įteikti  SJNUS padėkos raštai, juos ruošusioms mokytojoms Baisogalos mokyklos-darželio padėkos. Ramutei Skubaitei jaunieji skaitovai paruošė padėką – sveikinimą, kiekvienas pasirašė , linkėdami poetai išleisti dar ne vieną knygelę.

Apibendrindama renginį, dramos būrelio vadovė Vilija Kaščionienė pasidžiaugė sklindančių žodžių grožiu, besiliejančia širdžių šiluma ir patikino, kad visi skaitovai savitai ir jautriai išsakė eiles. Vadovė palinkėjo visiems sėkmės kūrybiniuose ieškojimuose  ir tikėjimo,  kad visi turi vietos gyventi po saule.                         Mokyklos-darželio bendruomenė dėkoja festivalio organizatorėms: mokytojai Editai Mickuvienei, karpinių meistrei  Vijolei Gustienei, kankliuotojų grupės  vadovei Virginijai Simonavičienei, muzikos mokytojai Agnei Kilienei ir renginio vedėjai Gražinai Areliūnienei.

Dalia Žaromskienė