Dovana-kelionė po Anykščių kraštą

2017-09-30

Rugsėjo pradžioje po šalies mokyklas buvo išplatintas naujienraštis, kviečiantis mokslo metus pradėjusius mokinius atsakyti į vienintelį viktorinos klausimą ir laimėti dovaną-kelionę po Anykščių kraštą su Muziejaus gidu. Tereikėjo atsakyti,  ką reiškia skaičių seka: 15, 33, 54, 77. Šią užduotį sėkmingai įveikusios klasės suprato, kad literatūrinių Anykščių kontekste šie skaičiai primena anykštėnų rašytojų kūrinius, patekusius į geriausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams šimtuką: 15-oji vieta – J.Biliūno ,,Kliudžiau“, 33-oji vieta – J.Biliūno ,,Joniukas”, 54-oji vieta – A.Vienuolio ,,Užkeiktieji vienuoliai“ ir 77-oji vieta – B.Buivydaitės ,,Auksinis batelis“.                  Mūsų mokyklos 4 a klasės mokytojai Daivai Volskytei pavyko surasti ,,raktą“, kur pasislėpę nurodyti skaičiai, nusiųsti atsakymą ir laimėti dovaną-kelionę po Anykščių kraštą.

Rugsėjo 27 dieną ketvirtokai su mokytoja Daiva  pabuvojo literatūrinių Anykščių krašte, kur aplankė A. Baranausko klėtelę, S. Petraškos akmens tapybos parodą, Siauruko geležinkelio muziejų, J. Biliūno tėviškę, Arklio muziejų, Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnį, Laimės žiburį, Puntuką, Medžių lajų taką. Po nemokamos ekskursijos vaikai džiaugėsi pramoga vasaros rogučių trasoje.

4 a klasės mokiniai nuoširdžiai dėkoja mokytojai Daivai Volskytei už nuostabią kelionę.