Konferencija ,, Ein saulelė aplink dangų“

2017-12-01

Ein saulelė aplinkui dangų,

Aplinkui dangų mėnulio kelti…

Tokiais lietuvių liaudies dainos žodžiais ir šokiu lapkričio 28d. Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje pradėta Lietuvos mokyklų bendruomenių teorinė-praktinė konferencija ,,Ein saulelė aplink dangų”, skirta Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metams bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Gerąja patirtimi dalijosi daugiau kaip 140 konferencijos dalyvių, atvykusių iš Joniškio, Kelmės, Šiaulių.  Gausiausias būrys-Radviliškio rajono ir miesto mokyklų bendruomenių nariai. Išklausyti 38 pranešimai, kuriuos pristatė ne tik mokytojai, mokiniai, bet ir šeimų atstovai-mamos, močiutės. Baisogalos mokyklos-darželio bendruomenę atstovavo antros klasės mokiniai Monika Navagruckaitė, Maja Vaičiūnaitė, Markas Radinas su mokytoja Nilute Jasaitiene. Konferencijos dalyviams mūsų mokiniai pristatė projektą ,,Baisogalos dvaro praeitis ir dabartis”.

Konferencija paskatino plėtoti domėjimąsi lietuvių etnine kultūra, analizuoti lietuvių papročių, tradicijų vertingumą, būti aktyviais Lietuvos kūrėjais.

Džiugu, kad mokyklos-darželio mokiniai yra aktyvūs rajono moksleivių renginių dalyviai.