Projektas „Žaidimai moko“

Nuveikime daug,

Sužinokime daug,

Atraskime daug,

Tiesiog – žaiskime ir bendraukime.

Šiuo šūkiu mes pradedame darbą  projekte „Žaidimai moko“. Jau antrus metus Baisogalos mokyklos – darželio mažieji (5-6 m.) ugdytiniai  dalyvauja respublikiniame ikimokyklinių įstaigų prevenciniame projekte „Žaidimai moko“. Šį projektą organizuoja Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba, jo veiklą koordinuoja specialioji pedagogė  Gilija Gajauskienė. Šio projekto idėja sudomino daugelį ikimokyklinių ugdymo įstaigų bendruomenių visoje Lietuvoje (235 mokyklos).

Pernai šiame projekte dalyvavo „Drugelių“ grupės penkiamečiai  bei  auklėtojos Daiva Mirončikienė, Ligita Jasonytė,  logopedė L.Krūgelienė. Vaikams labai patiko trumpi eilėraštukai, netradiciniai žaidimai, kuriuos žaisdami vaikai smagiai mokėsi. Įvertinusios šių žaidimų naudą ir reikalingumą vaikams, šiais metais  prie projekto prisijungė „Ežiukų gr.“- auklėtoja R.Čepaitienė, „Boružiukų gr.“-auklėtojos E.Tautkuvienė, V.Simonavičienė.

Mūsų įstaigoje projektas startavo  spalio mėnesio 1d. ir tęsis iki gegužės 1d.  Grupės bendruomenės jau džiaugiasi pirmais sėkmingais darbais. Šio projekto tikslas – žaidimų pagalba lavinti penkiamečių, šešiamečių erdvės ir laiko, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų, pirštų) judesius. Projekto pagrindinė veiklos forma – žaidimai (grupėje, lauke, logopedinėse pratybose).  Žaidimų metu plečiamas vaikų žodynas, tikslinama smulkioji motorika, ugdomas draugiškumas ir teigiamos emocijos. Tikimės, kad šio projekto dėka mūsų darbas taps įdomesnis, kūrybiškesnis, patrauklesnis vaikams, nes jie įgis žinių žaisdami, atrasdami, patys veikdami, greičiau lavins savo gebėjimus. Esame dėkingi projekto rengėjams už naujas idėjas, žaidimus, mintis, kurias  naudojame   ugdymo procese.

Logopedė Loreta Krūgelienė