Profesinio orientavimo diena „Kai užaugsiu būsiu…“

2021-09-24

Pakiršinio mokykloje-darželyje rugsėjo 23 d. vyko profesinio orientavimo diena „Kai užaugsiu būsiu…”Jos metu vaikai kalbėjo apie profesijas, prisiminė pačias rečiausias ir įdomiausias profesijas. Bet didžiausią įspūdį paliko į susitikimą atvykę Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojai: pulkininkas Vytautas Dabulskis ir pasieniečių komanda su ištikimiausiu komandos nariu šuniuku Arčiu. Pasieniečiai pademonstravo savo darbo įrankius, parodė filmuką apie pasienio apsaugos tarnybos darbą ir surengė viktoriną moksleiviams ir mokytojoms. Visi, teisingai atsakę į klausimus, gavo dovanų. Vaikai  galėjo pasimatuoti sunkias liemenes, patikrinti kelių „ežio“ aštrumą, pakilnoti tikra šautuvą ir tazerį, pasižiūrėti su pasieniečių žiūronais.

Vėliau veiksmas persikėlė į kiemą, kur Arčis, nors dar labai jaunas pasienio tarnybos šuo, parodė savo gebėjimus.  Jis vykdė įvairias komandas: gult, sėdėt, eiti šalia, suloti, duoti leteną pasisveikinimui. Visi vaikai galėjo prieiti ir paglostyti Arčį.

Labai dėkojame atvykusiai komandai, tikimės, kad pasieniečio profesija ateityje kas nors susidomės.

Direktorės pavaduotoja ugdymui               Gintarė Pužauskienė