Archive for sausio, 2018

Baisogalos sportininkai tarpzoninėse kvadrato varžybose pirmieji

Sausio 27d.  Baisogalos sporto klube ,,Auridana” vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų (gim 2007 m. ir jaunesnių) tarpzoninės  kvadrato varžybos. Jose varžėsi stipriausios kelių zonų komandos: Plungės r. Žemaičių Kalvarijos M. Valančiaus gimnazijos, Šiaulių r. Kairių pagrindinės mokyklos ir Radviliškio r. Baisogalos mokyklos-darželio pradinių klasių komandos. Varžybas stebėjo tą dieną Baisogaloje apsilankęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis, LR Seimo narys A. Gaidžiūnas, Radviliškio r. savivaldybės mero pavaduotojas K. Augulis, Baisogalos seniūnas, mokyklos-darželio, miestelio bendruomenių nariai, kurie negailėjo plojimų ir palaikymo šūksnių. Po intensyvios kovos paaiškėjo šių varžybų nugalėtojai.  Pirmąją vietą laimėjo Baisogalos mokyklos-darželio komanda, antrąją vietą užėmė svečiai – Plungės r. Žemaičių Kalvarijos M. Valančiaus gimnazijos komanda ir treti liko Šiaulių r. Kairių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Sportininkai apdovanoti diplomais, Seimo nario A. Gaidžiūno,  rėmėjų iš Vokietijos Špajerio draugijos ir mokyklos – darželio dovanomis. Read the rest of this entry »

Viešnagė bibliotekoje

Baisogalos mokyklos-darželio ,,Boružiukų“ grupės ugdytiniai-būsimi pirmokėliai, todėl noriai bendrauja su knygelėmis. Sausio 11d. jie lankėsi Baisogalos miestelio bibliotekoje. Vaikus šiltai pasitiko bibliotekininkės Alvyda ir Viktorija, kurios vaizdžiai ir įdomiai pristatė knygas. Būsimieji pirmokėliai džiaugėsi įvairaus dydžio ir įvairių formų pažintinėmis, žaislinėmis ir muzikinėmis knygelėmis. Bibliotekos darbuotojos priminė vaikams apie pagarbų elgesį su knygelėmis. Viešnagė bibliotekoje neprailgo, vaikai patyrė daug gerų emocijų, praturtino savo patirtį apie knygas. Atsisveikindami vaikai pažadėjo bibliotekoje apsilankyti su tėveliais ir tapti skaitytojais.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Zoja Šimkevičienė

„ATMINTIS GYVA – NES LIUDIJA“

Gerumo diena

Gerumo, atjautos, supratingumo šiuolaikinėje visuomenėje niekuomet nebus per daug. Pasitelkiant įvairias meninės raiškos priemones, mokyklos-darželio pedagogai skatina įsitraukti mokinius į įvairias organizuojamas veiklas, kurių tikslas  – sukelti norą padėti vieni kitiems, būti atsakingais, tolerantiškais bei gerinti mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Viena iš tokių veiklų- organizuota Gerumo diena žvakių šviesoje. Malonu, kai žvakių jūra suliepsnoja nuo uždegtos žvakės kunigo Tomo ir mokyklos direktorės rankų; skleidžia šilumą ir šviesą kiekvienos klasės mokinių širdelėse. Read the rest of this entry »

Štai ir Kalėdos…

2017m. gruodžio  21 dieną pirmokai , 3a ir 4a klasės mokiniai išsiruošė į kalėdinę išvyką. Tą dieną dangus su žeme maišėsi, tačiau kalėdinės nuotaikos blogas oras  vaikams nesugadino. Laiku atvykome į  Panevėžio  bendruomenės rūmų  spektaklį ,, Pelenė“.

Ši pasaka vaikus perkėlė į senų laikų Prancūziją ir užbūrė savo grožiu, bet kartu teko išgyventi neteisybės ir pažeminimo jausmus. Džiugu, kad pasakose gėris visada laimi, o skriaudikai susilaukia atpildo už negerus poelgius.

Vaikus nudžiugino ne tik pasakos laiminga pabaiga, bet ir susitikimas su visų laukiamu Kalėdų seneliu, kuris  nustebino linksmumu, išradingumu ir savo energija –  buvo visiškai nepavargęs, spėjo su  vaikais netgi krepšinį pažaisti. Vėliau Kalėdų senelis su savo padėjėjais  vaikus apdovanojo dovanomis. Visi buvo laimingi ir pilni gerų įspūdžių. Juk Kalėdos…

Mokytoja Edita Mickuvienė

Kalėdiniai stebuklai

Gruodžio 20d. mūsų mokyklos 3b, 4b ir 2 klasių mokiniai lankėsi ,,Skėmių traktieriuje“ , kur gaspadinių buvo sutikti  su muzika, klausėsi įdomaus pasakojimo apie  traktieriaus paskirtį, jo istoriją.

Svarbiausia, kad čia mokiniai dalyvavo  edukacinėje pamokoje apie Kūčių valgius , Kalėdų papročius, linksmybes. Visi mokiniai tapo jaunaisiais kepėjais. Kaip smagu buvo miltuotomis nosimis minkyti, kočioti, pjaustyti šližikus, juos kepti. Koks malonumas savo rankutėmis ,,nulipdyti‘‘ Kalėdinį meduolį, jį išpuošti ir prisispaudus ,kaip didžiausią turtą, parsivežti namo. O traktieriaus gaspadinių  išvirta žolelių arbata ir iškeptas pyragas – patys nuostabiausi Kalėdiniai stebuklai.

Taip visi buvo užsiėmę, kad net nepastebėjo kaip Kalėdų senelis ,įsmukęs pro kaminą ,laimės šulinyje paliko dovanas. Dar vienas Kalėdinis stebuklas.

Ačiū ,,Skėmių traktieriaus“ gaspadinėms už Kalėdinius stebuklus.

2 kl. mokytoja N.Jasaitienė

2018 m. sausio mėn.