KOVAS – SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO ,,BE PATYČIŲ”

2022-04-03

Baisogalos mokyklos – darželio bendruomenė aktyviai dalyvavo sąmoningumo didinimo mėnesio „Be patyčių“ veiklose. Svarbiausias tikslas – ugdyti vaikų empatiją, norą padėti šalia esančiam draugui, gebėti priimti tinkamus sprendimus konfliktinėse situacijose, ugdyti vaikų gebėjimą ieškoti ir kreiptis pagalbos.

Daug kalbėjome su ugdytiniais, žaidėme žaidimus, skatinančius vaikus bendrauti, draugauti, išklausyti, atsiprašyti, paguosti vienas kitą. Pradinių klasių mokiniai gamino draugystės apyrankes, kurios simbolizavo solidarumą su įvairių tautybių vaikais.

Kovo 21d. dieną, mūvėdami skirtingų spalvų kojinaites, palaikėme viso Pasaulio žmones su Dauno sindromu, įsijungėme į socialinę akciją ,,Nenurašau, o palaikau”.

Paruošėme mokyklos – darželio bendruomenei stendą „PATYČIOMS NE”. Stende atsispindėjo dviejų savaičių tyrimo ugdytiniams ,,Kaip aš jaučiuosi” rezultatai. Džiaugiamės, kad vaikai gana gerai atpažįsta savo jausmus, juos įvardija, žino gero bendravimo taisykles.

Patyčias atpažinti ir stabdyti yra svarbu, kad kuo daugiau vaikų augtų saugūs ir laimingi.

Balandžio mėnesį pradėjome minėdami Tarptautinę Autizmo supratimo dieną (Balandžio 2d.) Tad penktadienį (balandžio 1d.) į pasaulį žvelgėme kitaip: įstaigos aplinkoje ir aprangoje dominavo mėlyna spalva, su vaikais diskutavome apie kitokius vaikus, jungiamės į socialinę supratingumo akciją „Solidarumo medis žydi mano kieme“ .

Baisogalos mokyklos-darželio informacija