Pasaulinė psichikos sveikatos diena

2022-10-11

Spalio 10 dieną  minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena mums primena, kokia svarbi  ne tik fizinė, bet ir psichinė sveikata. Ši diena leidžia stabtelti ir pasirūpinti savimi, savo emocine ir dvasine savijauta. 

Šį rytą mokyklos-darželio kieme pasitikome mokinius ir jų tėvelius įteikdami jiems vaikų pagamintus jaustukus-šypsenas, linkėdami gražios ir nuotaikingos dienos, primindami psichinės sveikatos stiprinimo svarbą.

4 klasėje šia tema suorganizuota emocijų kupina paskaita. Mokiniai dalyvavo pokalbyje bei žaidybinėse  veiklose: „Atpažink jausmus“, „Sugedęs telefonas“, mokėsi mandagumo taisyklių. Pasipuošę raudonomis širdelėmis maudėsi komplimentų vienas kitam jūroje, dovanojo šypsenas bei geras emocijas.

                 Priešmokyklinėje grupėje vaikai gamino geros nuotaikos karūnas, žaidimo pagalba mokėsi  atpažinti bei apibūdinti emocijas, o susitikimą vainikavo komplimentų lietus grupės draugams.

Žaidimų ir pamokėlių tikslas – stiprinti vaikų psichinę sveikatą, mokytis atpažinti jausmus, o susidūrus su gyvenimiškais sunkumais, nepasiduoti ir atrasti išeitį iš sunkių situacijų. Priminti, kad nuoširdus pokalbis ir palaikymas sunkioje emocinėje situacijoje gali padėti žmogui įveikti sunkumus.

    Akciją organizavo Baisogalos mokyklos-darželio sveikatos specialistė S. Kazincienė, soc. pedagogė R. Bašinskaitė, logopedė L. Krūgelienė, mokytoja

  1. Mickuvienė.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>