Eureka!

2022-11-19

Lapkričio 17 d.  trečios klasės ( mokyt. N. Jasaitienė) ir ketvirtos klasės (mokyt. E. Mickuvienė) mokiniai važiavo į VU Šiaulių akademijos  STEAM centrą, kur vyko trys STEAM pamokos: „Neatpažintas mikropasaulis: pamatyk nematomą“, „Spalvų vilkelis“, „Kaip nardo naras“.

Mokiniai patys tyrinėdami suprato, kaip veikia Achmedo dėsnis, matavo, apskaičiavo svarelio masę, vėliau pasigamino žuvytę – narą.

Kitoje laboratorijoje mokiniai per mikroskopus didino įvairias mikroskopines daleles. Per okuliarą jas padidino iki 40 ar net 100 kartų. Pamatė išdidintas augalo žioteles, kuriomis augalas kvėpuoja, musės koją, sparną, galvą. Buvo nustebinti vaizdu. Vėliau tyrė kraujo sandarą. Teorines žinias pritaikė praktikoje: atpažino eritrocitus ir leukocitus, plazmą.

Trečia grupė tyrė spalvų spektrą. Pasigamino spalvotus sukučius, kuriuos stipriai sukant spalvos išnyksta ir lieka tik balta.

Po užsiėmimų mokiniai pasakojo vieni kitiems apie savo potyrius.

Vėliau apsilankė VU Šiaulių akademijos  zoologijos muziejuje. Ten pamatė daug natūralaus dydžio gyvūnų, juos lygino su kitais ir su savimi, džiaugėsi atpažinę ir stebėjosi nematytais. Kilo daug klausimų. Tai buvo dar viena įdomi patirtis.

Mokytoja Edita Mickuvienė