Aktyvūs antrokai

2024-03-26

Antrokai, vadovaujami mokytojos metodininkės Daivos Volskytės, dalyvavo tarptautinėje nuotraukų parodoje ,,Šalis mano akimis“, skirtą pažintį savo šalį, kurioje gyvenu. Dalyvavusieji parodoje gavo padėkas.

2 a klasės mokiniai dar gruodžio mėnesį vykdė STEAM projektą “Kuo kvepia Kalėdos?”. Pasirodo, kad tai… mandarinai. Mokiniai ieškojo internete informacijos apie mandarinus, pasaulio žemėlapyje –valstybių, kuriose jie auga. Paskui pasiskirstę komandomis nuluptus ir nenuluptus mandarinus svėrė, lygino jų masę, matavo apimtį, atliko bandymą “skęsta – neskęsta”, tyrinėjo, kiek skiltelių yra mandarinuose, kiek jie turi sėklų. Mokiniai iš mandarinų kūrė geometrines figūras, turėjo pastatyti kuo aukštesnį bokštą. Su entuziazmu vaikai atliko kūrybines užduotis: rašė rašinėlius “Stebuklingas mandarinas”, kompiuterine programa „scratch“  piešė mandariną, o paskui sukūrė jam animaciją. Prieš pat Kalėdas, iš mandarinų išėmę skilteles, pasigamino žvakides. Maloniai pakvipo šventėmis. Galiausiai laukė ir šventinis stebuklas – “Švytintis mandarinas”

Visą šią projektinę veiklą kovo 20 d. 2 a klasės mokinės Urtė Jankauskaitė, Kotryna Gerulytė ir Miglė Briedelytė pristatė respublikinėje konferencijoje “STEAM ne tik “veža”: konstruok, modeliuok, programuok”.