Kaziuko jomarkėlis

2015-03-05

Kovo 4 d. Lietuvoje švenčiamos Kazimierinės. Naują tradiciją panorome išbandyti ir mes- Pakiršinio skyriaus mokiniai, tėvai, močiutės ir bendruomenės nariai. Nuo pat ankstaus ryto salėje ant suneštų stalų pradėjo gulti įvairios prekės: pyragai, sausainiai, bandelės, darbeliai iš odos ir molio. Mamos pasirodė esančios tikrai išradingos. Nepagailėjo laiko ir išmonės, kad pradžiugintu savo atžalas. Kiekviena grupė ir klasė turėjo savo šūkį ir išskirtinį elementą. Patys mažiausieji pasidabinę riestainiais pašoko l. l. žaidimą „Jurgeli, meistreli“. Kiekviena klasė buvo paruošusi po žaidimą, kurį mokė šokti ir tėvelius. Nuo vaikų neatsiliko ir mamos. Jos šiuolaikiškai sušoko dainelę „Du gaideliai“. Na o po to „turgaus bobutė“ (mokytoja Angelė Gilienė) paskelbė jomarkėlio pradžią. Štai tada ir užvirė tikras turgus; kas pirko, kas pardavė, kas derėjosi, kas šiaip dairėsi. Visi buvo linksmi, vaišinosi arbata, diskutavo ką būtų galima pagaminti kitiems metams. Taigi Kaziuko turgus pranoko visų lūkesčius – tėvelių gausa ir darbais. Lauksim kitų metų.

Pavaduotoja ugdymui Gintarė Pužauskienė