Baisogaloje – Piemenėlių gegužinė

2015-05-24

Pavasaris – žalumos, linksmybių metas. Artėjant Sėkminėms Baisogalos mokyklos-darželio priešmokyklinukai pasikvietė draugų į smagią etnokultūros projekto šventę „Piemenėlių gegužinę“. Susirinko „piemenėliai“ iš Šeduvos, Radviliškio miesto, Panevėžio „Nykštuko“ ir Krekenavos „Sigutės“ lopšelių-darželių. Šventės dalyviai dainavo liaudies daineles, žaidė muzikinius žaidimus, susipažino su Sėkminių apeigomis ir burtais. Smagu buvo visiems prisiliesti prie jauno berželio – visatos amžinumo ir atgimimo simbolio, paskanauti Sėkminių pagrindinio valgio kiaušinienės, kartu žaisti, dainuoti ir muzikuoti liaudies instrumentais.

Tokios smagios „gegužinės“ praturtina vaiko etninės kultūros patirtį, skatina poreikį siekti grožio, kurti jį, ugdo vaikų kūrybiškumą, domėjimąsi liaudies tradicijomis ir papročiais.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Gražina Areliūnienė