Adventinės žvakės šviesa

2015-12-18

Advento laikotarpiai yra turtingi papročiais ir tradicijomis, susipynę su burtais, spėjimais, siekia vieno tikslo–išugdyti dorą, laimingą žmogų. Baisogalos mokyklos –darželio priešmokyklinukai, jų auklėtojos Virginija Simonavičienė ir Zoja Šimkevičienė skambiu akordu užbaigia metus. Į popietę „Prie advento žvakelės“ pakvietė mažuosius savo draugus, visus tėvelius. Sukūrė jaukią šeimos šventę. Per žaidimus, ratelius atskleidė lietuvių liaudies papročių prasmę, grožį. Darželinukai ir svečiai dainavo ramias dainas, minė mįsles, į kalbą įpindami patarlių ar posakių, klausėsi mamų pasakojimų apie visokius nutikimus, monus. Visi susirinkusieji iš naturalaus vaško pasigamino žvakeles. Užsidegę nuo bendros ugnies, linkėjo vieni kitiems ramybės. Auklėtojos Zojos žodžiais tariant, deganti žvakė yra kaip žmogaus padarytas geras darbas- kuo daugiau padarysime gerų darbų, tuo kiekvieno širdelėje bus šviesiau ir šilčiau. Kaip žinoma, ugnies liepsna išreiškia krikščioniškojo tikėjimo šviesą. Šis vakaras-tai prasmingas pasibuvimas, išgyvenimas mums kartu: vaikams, tėveliams, darželio darbuotojams. Visiems linkėta džiugaus laukimo rimtyje.

Baisogalos mokyklos–darželio inf.