Emocinio ugdymo diena

2017-12-19

Gruodžio 15 d. Baisogalos mokyklos-darželio pradinukai paminėjo Emocinio ugdymo dieną. Į svečius atvyko Radviliškio rajono savivaldybės Pakiršinio etninės kultūros ir amatų centro direktorė Elžbieta Karaliūtė, kuri vadovavo edukaciniam užsiėmimui ,,Žvakių gamyba“. Pradžioje  viešnia pasidžiaugė nuostabiu advento-laukimo, susikaupimo, gerų darbų laikotarpiu ir su mokiniais prisiminė, ką simbolizuoja advento vainikas. Iš namų atsineštomis priemonėmis, širdžių šiluma ir gerumu buvo sukurtas stilizuotas bendras Adventinis vainikas. Mokiniams buvo pasiūlyta išbandyti   žvakių gamybą įvairiais būdais. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę susukti iš bičių vaško plokštelės žvakutę.  Maloniai pakvipo natūraliu bičių vašku pilant jį į formeles, o truputėlį palaukus jau rezultatas -įvairių formų žvakutės.  Tikras kantrybės išbandymas- žvakutės ,,auginimas“-daug kartų dagtį reikėjo mirkyti karštame bičių vaške. 3a kl. mokiniai su mokytoja Edita džiaugėsi, kad jų ,,užaugintos” žvakutės buvo storiausios iš visų.  Vaikų akys spindėjo džiaugsmu ir nustebimu, stebint kaip gimsta pačių rankomis pagaminta  žvakutė, kuri degs ir maloniai kvepės kiekvieno  namuose ant Kūčių stalo.