Karjeros diena

2018-10-31

 

            Baigiantis auksiniam rudeniui Pakiršinio mokykloje-darželyje įvyko karjeros diena „Šok į tėvų klumpes“ . Nuo pat ankstaus ryto mokinai turėjo galimybę susipažinti su pagrindinėmis ir pačiomis svarbiausiomis profesijomis: policija ir ugniagesiais. Į mokyklą- darželį( su garsiniu signalu)  atvyko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Ilona Sernovienė. Ji supažindino su policijos darbo subtilumais, charakterio ir būdo reikalavimais profesijai. Priminė vaikams apie saugų eismą, leido pasimatuoti policininko liemenę ir net pademonstravo keletą priemonių, kurias naudoja policininkai-  tai „ežį“, kuris tiesiamas ant kelio pažeidėjams sustabdyti ir sudedamas kopėčias. Po susitikimo su pareigūne kieme vaiku laukė dar viena staigmena. Į susitikimą su jais, irgi su švyturėliais,  atvyko Baisogalos ugniagesiai. Jie išsamiai papasakojo kaip vyksta į gaisrus, kaip jungiasi įvairios žarnos ir net leido patiems jas prijungti. Kai kurie turėjo galimybę pasimatuoti ugniagesių uniformą,  išbandyti šalmo stiprumą,   užlipti gaisrininkų kopėčiomis ir pasėdėti prie ugniagesių automobilio vairo.

          Po susitikimo su tarnybų darbuotojais mokiniai sugrįžo į salę,  kur atliko įvairias kūrybines užduotis. Spėliojo, kokių profesijų atstovai pavaizduoti paveikslėliuose, kiek profesijų paminėta vaikiškoje dainelėje, kokias profesijas žino iš raidžių A, B, D k, L ir t.t., kokios jų tėvelių ir mamų profesijos.

         Po karjeros dienos daugelis svajoja tapti ugniagesiais ir policininkais.

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>