„JAU SAULELĖ VAKAROP…“

2021-11-04

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko tradicinė Lietuvos mokyklų bendruomenių teorinė-praktinė konferencija ,,Ein saulelė aplink dangų“.  Patirtimi apie senovės baltų kultūrą ir gyvenimą dalinosi pradinių klasių mokiniai, mokytojai, šeimų atstovai.   Lektorė Loreta Sungailienė skaitė pranešimą „Baltiški papročiai šiandien: aktualūs, prasmingi, įtraukiantys“. Etnomuzikologė Lina Vilienė konferencijos dalyvius sudomino baltiškomis pramogomis.

Konferencijoje dalyvavo ir Baisogalos mokyklos – darželio 4 klasės mokiniai: Meida Juozapaitytė, Ūla Pužauskaitė, Simona Valaikaitė, Deimantė Rušaitė, Mintautė Kaklauskaitė, Domas Lesickas, Matas Briedelis. Mokiniai pristatė inscenizuotą pranešimą „Jau saulelė vakarop…“. Šiuo pranešimu mokiniai parodė, kaip senovėje šeimos vakarodavo: įvairius darbus dirbdavo, ir, kad nebūtų nuobodu, kurdavo patarles, pajuokavimus, smagius pasierzinimus, pasakas, mindavo mįsles.

Liaudies kūrybos, tradicijų neužmirštame, ją puoselėjame ir perduodame mūsų vaikams. Juk tai – mūsų šaknys.

Mokytoja Daiva Volskytė