ADVENTO BELAUKIANT

2021-11-29

Lapkričio 26 d. Baisogalos mokyklos – darželio pradinukams nepamokinė diena, skirta Advento pasiruošimui. Lapkričio 27 dieną prasideda ypatingas laikas – didžiųjų metų švenčių laukimas – Adventas.

Renginį salėje pradėjo 4 klasės mokiniai kartu su mokytoja Daiva Volskyte inscenizuotu vaidinimu „ Jau saulelė vakarop…“ Ketvirtokai parodė kaip senovėje šeimos vakarodavo: įvairius darbus dirbdavo… O, kad nebūtų nuobodu, kurdavo patarles, pajuokavimus, smagius pasierzinimus, pasakas, mindavo mįsles.

Apie Advento prasmę su mokiniais kalbėjo Baisogalos bažnyčios klebonas Arūnas Urbelis, mokyklos direktorė Aušra Krugelienė. Pakiršinio etninės kultūros ir amatų centro direktorė Ežbieta Karaliūtė vedė įdomias edukacijas „Adventinis vainikas“ ir „Vaško žvakės“. Belaukiant advento pradžios vaikai prisiminė Advento vainiko istoriją, pynimo tradicijas . Išsirinkę patikusius papuošimus,  kartu su mokytojomis nusipynė savo klasės advento vainiką, o vėliau pasigamino ir po vaško žvakutę, kurią parsinešė į namus.

Po renginio vyko lauko klasės – „kakavinės“ atidarymas. Lauko klasė įrengta mokinių tėvelių dėka. Džiaugiamės ir dėkojame jiems: E.Briedeliui, V.Grigaičiui, M.Gaižauskui, U.Lesickui, R.Bagdonui. Tai bus puiki edukacinė erdvė vaikų ugdymui ir poilsiui.

Linkime visiems išnaudoti ateinantį Advento laiką prasmingai – tyla, malda, apmąstymais ir gerais darbais.

 

Baisogalos mokyklos – darželio informacija

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>