Archive for rugsėjo, 2017

Dovana-kelionė po Anykščių kraštą

Rugsėjo pradžioje po šalies mokyklas buvo išplatintas naujienraštis, kviečiantis mokslo metus pradėjusius mokinius atsakyti į vienintelį viktorinos klausimą ir laimėti dovaną-kelionę po Anykščių kraštą su Muziejaus gidu. Tereikėjo atsakyti,  ką reiškia skaičių seka: 15, 33, 54, 77. Šią užduotį sėkmingai įveikusios klasės suprato, kad literatūrinių Anykščių kontekste šie skaičiai primena anykštėnų rašytojų kūrinius, patekusius į geriausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams šimtuką: 15-oji vieta – J.Biliūno ,,Kliudžiau“, 33-oji vieta – J.Biliūno ,,Joniukas”, 54-oji vieta – A.Vienuolio ,,Užkeiktieji vienuoliai“ ir 77-oji vieta – B.Buivydaitės ,,Auksinis batelis“.                  Mūsų mokyklos 4 a klasės mokytojai Daivai Volskytei pavyko surasti ,,raktą“, kur pasislėpę nurodyti skaičiai, nusiųsti atsakymą ir laimėti dovaną-kelionę po Anykščių kraštą.

Rugsėjo 27 dieną ketvirtokai su mokytoja Daiva  pabuvojo literatūrinių Anykščių krašte, kur aplankė A. Baranausko klėtelę, S. Petraškos akmens tapybos parodą, Siauruko geležinkelio muziejų, J. Biliūno tėviškę, Arklio muziejų, Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnį, Laimės žiburį, Puntuką, Medžių lajų taką. Po nemokamos ekskursijos vaikai džiaugėsi pramoga vasaros rogučių trasoje.

4 a klasės mokiniai nuoširdžiai dėkoja mokytojai Daivai Volskytei už nuostabią kelionę.

MOKYKLA-DARŽELIS PROJEKTE „EISMO SAUGUMAS BENDRUOMENĖSE“

Rugsėjo 23 dieną Baisogalos mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai ir pradinių klasių mokiniai dalyvavo Baisogalos bendruomenės VI-ojo projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“ renginyje, skirtame keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti. Ši diena buvo skirta visiems eismo dalyviams. Projekto tikslas – propaguoti saugų eismą, saugią kaimynystę, ugdyti sąmoningą eismo dalyvį.

Šiai dienai visi ruošėsi iš anksto. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai piešė piešinius saugaus eismo tema – taip mokėsi ir įsidėmėjo saugaus eismo taisykles: šviesoforo spalvas ir jų reikšmę, kelio ženklus ir saugaus eismo situacijas.  Ketvirtų klasių mokiniai atsakingai fiksavo visų eismo dalyvių elgesį perėjose ir atliko išsamią eismo dalyvių eismo taisyklių laikymosi analizę. Visi mokiniai kūrė ir mokėsi skanduotę saugaus eismo tema.

Renginio metu vaikai atliko įvairias linksmas užduotis. Dalyvavo smiginio, dėlionių, piešimo, vairavimo paspirtuku rungtyse. Šventės nuotaiką kėlė kartu dalyvaujantys personažai – „Amsis“  ir „Linksmasis“ keliukas“.

Renginį organizavo LAKD, Baisogalos bendruomenė, VĮ „Šiaulių regiono keliai“. Šventės pabaigoje visi buvo apdovanoti organizatorių ir svečių dovanomis. Baisogalos mokyklai-darželiui įteiktas Baisogalos seniūno Padėkos raštas „Už nuoširdų bendradarbiavimą ir svarų indėlį, propaguojant eismo saugumą ir stiprinant saugią kaiminystę Baisogalos seniūnijoje“.

Baisogalos mokyklos-darželio informacija

Rugsėjo 1-oji mūsų mokykloje…

,, Ant rudenėjančio dangaus pripieškim saulės spindulių,

kad nebeliūdintų žmogaus rugsėjo žingsniai ir tikėkim,

dienų spalvotame fone bus gera plaukt rudens upe“.

Apsiniaukusį ir šiltą rugsėjo 1-osios rytą į mūsų mokyklą kiek neįprastai rinkosi pirmokai. Juos atvežė žemaituku žirgu kinkytu vežimu trijų mūsų įstaigos mokinių tėtis Andrius Ivinskas. Iki mokyklos pirmokėlius palydėjo gimnazistai. Keturiose pradinėse klasėse šiemet mokysis 106 mokiniai, iš jų 24 pirmokai ir 5 atvykę iš kitų Lietuvos mokyklų.

Ši šventė buvo nuotaikinga, linksma; pirmokai gavo pirmuosius savo gyvenime pasus, o visų klasių mokiniai džiaugėsi gavę po duonos kepalėlį.

Šventės svečiai linkėjo pedagogams ir mokiniams sėkmės, ryžto, kantrybės, pasitikėjimo vienas kitu, svajonių ir atkaklumo siekiant savų tikslų.

Mūsų mokinys – pasaulio čempionas

Nuotraukos Arvydo Žaromskio

Šiais metais dvidešimt ketvirti metai, kai Baisogalos mokykloje-darželyje mokyklinis skambutis pakviečia mokinius į mokyklą, o pavasarį ketvirtokams nuskamba paskutinis skambutis pradinėje mokykloje. Ir išlydime į tolimesnį mokslo ir pažinimo kelią.

O išėjusieji lieka mūsų mintyse, prisiminimuose. Stebime išėjusiųjų kelią – tai įdomu. Juk čia pradžių pradžia, kur buvo pirmosios svajonės, pirmieji siekiai, o gal būt ir suklupimai.  Ne tik mokinių, bet ir pirmųjų mokytojų. Juk mokytojai kartu su savo mokiniais ir gi mokosi. Pirmaklasis – lyg baltas popieriaus lapas, į kurį pradedi rašyti mokinio istoriją.  Ir, kai sužinai, kad buvusių mokinių svajonės pildosi, kad sekasi, širdį užlieja pilnatvės ir pasitenkinimo jausmas.

O gal tos sėkmės, nors ir maža  pradžia, ir buvo pradinėje mokykloje? – klausi savęs. Read the rest of this entry »

2017 m. rugsėjo mėn.
« Rgp   Spa »