Archive for gegužės, 2019

Lietuvos ūkinių gyvūnų parodoje

LSMU Gyvulininkystės instituto Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centro kvietimu Baisogalos mokyklos-darželio ugdytiniai lankėsi ūkinių gyvūnų parodoje-lauko dienoje. Vaikai susipažino su Lietuvos nykstančių senųjų gyvūnų veislių mažyliais, dalyvavo vienos seniausių žirgų veislių Europoje – Žemaitukų pristatyme.

Daug gerų emocijų patyrė vaikai stebėdami skysto azoto galimybes, didžiulius muilo burbulus besimainančiomis formomis ir spalvomis, važinėdami senovine pašto karieta.

Maloni staigmena Lietuvos žaidynių nugalėtojams

Pirmadienį Baisogalos mokykloje–darželyje lankėsi Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai : K.Račkauskis, E.Ivanauskytė, S.Luščikas. Jie maloniai nustebino jaunuosius sportininkus –  Lietuvos mokyklų žaidynių kvadrato ir estafečių  „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“  pirmųjų vietų laimėtojus. Read the rest of this entry »

Akcija ,,Galiu daugiau, nei tu manai“

Žinutę ,, Aš galiu daugiau, nei tu manai“ dviračių žygio dalyviai antrą kartą nešė per Europą į Lietuvą 2019 m. gegužės 3 – gegužės 18 dienomis. Tik gerais ketinimais, norais, siekiais ir darbais grįstas 2700 km kelias, kuriuo buvo skleidžiama žinia, kad vaikai ir suaugę žmonės su Dauno sindromu yra asmenybės, norinčios, siekiančios ir galinčios gyventi tarp mūsų ir su mumis.

Pas mus jau ketveri metai mokosi Dainutė, kuri su nekantrumu laukė mūsų mokykloje gegužės 17 dieną  pasirodančių dviračių žygio dalyvių. Prie jos prisijungė visa Baisogalos mokyklos-darželio bendruomenė, sutikusi Tautvydą Piragį, jo dukrelę Kamilę su mama ir baisogalietį Andrių Vasiliauską, įveikusius dviračiais ilgą kelionę iš Anglijos. Kartu dviračiais apvažiavome Komaro dvarą, nuo dvaro vartų su policijos palyda nuvykome iki Baisogalos gimnazijos, kur stebėjome spektaklį ,,Šaldytuvo istorija“. Read the rest of this entry »

Pakiršiniečius aplankė tradicinių amatų meistrė

Gegužės 16 d. Pakiršinio skyriuje vyko pilietiškumo diena, skirta Pasaulio lietuvių metams pažymėti. Tą proga į skyrių  atvyko tradicinių amatų meistrė Vilija Ratautienė.

Susitikimo tikslas   skatinti ir padėti suprasti savo ir kitų tautų savitumo, tradicijų reikšmę šiandieniame gyvenime. Renginio pradžioje viešnia dėvi VI a. kostiumą,  demonstruoja vytinį audimą (su kaladėlėmis) ir pasakoja apie šio audimo būdo paplitimą pasaulyje ir Lietuvos teritorijoje, rodo juostų pavyzdžius, apžvelgiama tradicinių juostų klasifikacija, pavyzdžius, vytinių juostų paskirtį ir panaudojimą (prie tautinio kostiumo) seniau ir dabar. Read the rest of this entry »

Akcija ,,Lietuva skaito“

Gegužės 7 d. Baisogalos mokyklos-darželio pradinukai ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai dalyvavo spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtoje  akcijoje ,,Lietuva skaito“.

Pagerbta konkurso laureatė Gabija

Gegužės 7 d.  Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre vyko mokytojų ir mokinių konkurso ,,Aš Jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte ir duotumėte vaisių! ‘‘ baigiamasis renginys ir laureatų apdovanojimas, kuriame pagerbta  Baisogalos mokyklos – darželio  4 kl. mokinė Gabija Slavinskaitė  ir apdovanota II vietos diplomu už sukurtą iliustraciją „Popiežius Pranciškus su mažaisiais misionieriais Lietuvoje“.    Read the rest of this entry »

Ačiū, kad esi, MAMA

Už viską tau dėkojam, Mama,
Tu mūsų laimė, džiaugsmas ir viltis.
Kai tu drauge, mums visad būna gera,
Ir niekad nebaisi jokia lemtis.

2019 m. gegužės mėn.
« Bal   Bir »