Archive for gruodžio, 2017

Emocinio ugdymo diena

 

    Gruodžio 15 d. Baisogalos mokyklos-darželio pradinukai paminėjo Emocinio ugdymo dieną. Į svečius atvyko Radviliškio rajono savivaldybės Pakiršinio etninės kultūros ir amatų centro direktorė Elžbieta Karaliūtė, kuri vadovavo edukaciniam užsiėmimui ,,Žvakių gamyba“. Pradžioje  viešnia pasidžiaugė nuostabiu advento-laukimo, susikaupimo, gerų darbų laikotarpiu ir su mokiniais prisiminė, ką simbolizuoja advento vainikas. Iš namų atsineštomis priemonėmis, širdžių šiluma ir gerumu buvo sukurtas stilizuotas bendras Adventinis vainikas. Mokiniams buvo pasiūlyta išbandyti   žvakių gamybą įvairiais būdais. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę susukti iš bičių vaško plokštelės žvakutę.  Maloniai pakvipo natūraliu bičių vašku pilant jį į formeles, o truputėlį palaukus jau rezultatas -įvairių formų žvakutės.  Tikras kantrybės išbandymas- žvakutės ,,auginimas“-daug kartų dagtį reikėjo mirkyti karštame bičių vaške. 3a kl. mokiniai su mokytoja Edita džiaugėsi, kad jų ,,užaugintos” žvakutės buvo storiausios iš visų.  Vaikų akys spindėjo džiaugsmu ir nustebimu, stebint kaip gimsta pačių rankomis pagaminta  žvakutė, kuri degs ir maloniai kvepės kiekvieno  namuose ant Kūčių stalo.

Advento vainikų paroda

 

   Adventas – laukimo, rimties, maldos ir susikaupimo metas, kurio esminis simbolis-vainikas. Ta proga Baisogalos bažnyčios klebonas kun.T.Janavičius ir mokyklos-darželio direktorė V.Poškienė kreipėsi į  tėvelius ir mokinius siūlydami kurti Advento vainikus, išgyvenant laukimo džiaugsmą.

    Pirmąjį Advento sekmadienį Baisogalos bažnyčioje susikaupėme bendroje maldoje klausydamiesi Baisogalos mokyklos-darželio choro ,,Dainorėliai“ ir jaunimo choro giesmių. Akį džiugino Advento vainikų paroda. Po Šv.mišių pašventintus vainikus vaikai su tėveliais parsinešė į namus.

Baisogalos sportininkai zoninėse kvadrato varžybose pirmieji

 

     Gruodžio 2d. Baisogalos sporto klube ,,Auridana ”vyko Lietuvos mokyklų žaidynių zoninės  kvadrato varžybos. Jose varžėsi stipriausios Pakruojo rajono Rozalimo  pagrindinės mokyklos, Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos ir Radviliškio rajono Baisogalos mokyklos-darželio pradinių klasių komandos. Varžybas stebėjo Baisogalos seniūnas, mokyklos-darželio, miestelio bendruomenių nariai, kurie negailėjo plojimų ir palaikymo šūksnių.  Pirmąją vietą iškovojo Baisogalos mokyklos-darželio komanda, II-ąją – Rozalimo pradinukų sportininkų komanda, III-ąją –Smilgių pradinių klasių mokiniai.

    Kaip įprasta, sportininkų komanda , zoninėse kvadrato varžybose iškovojusi I-ąją vietą buvo pagerbta mokyklos-darželio salėje vykusioje sueigoje. Pasidžiaugti sportininkų pergale atvyko Baisogalos seniūnas R.Kalvaitis ir Baisogalos bendruomenės pirmininkas A. Radžiūnas. Mokyklos-darželio direktorė V.Poškienė pasveikino nugalėtojus ir pasidžiaugė didžiuliu, nuosekliu, kruopščiu sportininkų ir juos treniruojančių mokytojų metodininkių Daivos Volskytės ir Editos Mickuvienės darbu. Seniūnas  pasidžiaugė pergale ir įteikė nugalėtojams diplomus, o bendruomenės pirmininkas pradžiugino sveikais prizais. Tikimės, kad tarpzoninėse varžybose mokyklos darželio sportininkus lydės sėkmė. Read the rest of this entry »

Po gerumo skraiste

 

Mokykloje-darželyje nuolat organizuojami įvairūs renginiai: šventės, akcijos, varžybos. tačiau renginiai, kuriuos organizuotų  tėveliai savo vaikams – retoki.

Puiku, kad 4b klasės mamytės nutarė savo vaikams surengti popietę „Po gerumo skraiste“. Renginio organizatorė Jono mama Renata Pepės Ilgakojinės vaidmenį  atliko puikiai. Kvietė vaikus ir tėvelius aktyviai dalyvauti komandų prisistatymo, šokių, besmegenių piešimo, saldumynų perdavimo rungtyse. Uždavė šmaikščių klausimų, minklių.

Visų nuotaika buvo puiki. Kas gali būti geriau nei žaisti ir šokti drauge su vaikais.

4b klasės mokytoja E.Kalvaitienė džiaugiasi tėvelių  iniciatyva. Gal tai bus puikus pavyzdys kitiems tėveliams.

Pavaduotoja ugdymui Gražina Areliūnienė.

Baisogaliečiai pirmi konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etape.

           

   Spalio 28 dieną Šiaulių lengvosios atletikos manieže vyko 1- 4 klasių mokinių, mokytojų bei sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II zoninis etapas. Jame dalyvavo 1 – 4 klasių moksleivių komandos iš 14 Lietuvos savivaldybių. Šio konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, vertinti savo ir kitų galimą potencialą dirbant komandoje.

          Radviliškio rajoną šiame etape atstovavo Baisogalos mokykos-darželio sveikuolių komandą , kurią sudarė 4a kl. mokiniai, mokytoja metodininkė Daiva Volskytė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė specialistė Sigita Kazincienė. Komandoms reikėjo pademonstruoti ne tik savo žinias apie sveiką mitybą, gyvenimo būdą, žalingus įpročius, saugų elgesį, pirmos pagalbos žinias, bet ir sportinius sugebėjimus. Reikėjo įveikti teorinę, praktinę, kapitonų, judėjimo rungtį, taip pat daug reikšmės turėjo komandos prisistatymas. Varžytis teko ir mokyklos pedagogėms bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistėms.

       Mūsų mokyklos komanda, puikiai pasirodžiusi įvairiose rungtyse, užėmė I-ąją vietą. Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės trečiajame, respublikiniame ,,Sveikuolių sveikuoliai“ etape, kuris vyks balandžio mėnesį Trakuose.

Baisogalos mokyklos-darželio informacija

Konferencija ,, Ein saulelė aplink dangų“

 

Ein saulelė aplinkui dangų,

  Aplinkui dangų mėnulio kelti…

    Tokiais lietuvių liaudies dainos žodžiais ir šokiu lapkričio 28d. Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje pradėta Lietuvos mokyklų bendruomenių teorinė-praktinė konferencija ,,Ein saulelė aplink dangų”, skirta Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metams bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

   Gerąja patirtimi dalijosi daugiau kaip 140 konferencijos dalyvių, atvykusių iš Joniškio, Kelmės, Šiaulių.  Gausiausias būrys-Radviliškio rajono ir miesto mokyklų bendruomenių nariai. Išklausyti 38 pranešimai, kuriuos pristatė ne tik mokytojai, mokiniai, bet ir šeimų atstovai-mamos, močiutės. Baisogalos mokyklos-darželio bendruomenę atstovavo antros klasės mokiniai Monika Navagruckaitė, Maja Vaičiūnaitė, Markas Radinas su mokytoja Nilute Jasaitiene. Konferencijos dalyviams mūsų mokiniai pristatė projektą ,,Baisogalos dvaro praeitis ir dabartis”.

    Konferencija paskatino plėtoti domėjimąsi lietuvių etnine kultūra, analizuoti lietuvių papročių, tradicijų vertingumą, būti aktyviais Lietuvos kūrėjais.

    Džiugu, kad mokyklos-darželio mokiniai yra aktyvūs rajono moksleivių renginių dalyviai.

Paieška
Atributika
Kalendorius
2017 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap   Sau »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archyvas