Archive for spalio, 2018

Karjeros diena

 

            Baigiantis auksiniam rudeniui Pakiršinio mokykloje-darželyje įvyko karjeros diena „Šok į tėvų klumpes“ . Nuo pat ankstaus ryto mokinai turėjo galimybę susipažinti su pagrindinėmis ir pačiomis svarbiausiomis profesijomis: policija ir ugniagesiais. Į mokyklą- darželį( su garsiniu signalu)  atvyko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Ilona Sernovienė. Ji supažindino su policijos darbo subtilumais, charakterio ir būdo reikalavimais profesijai. Priminė vaikams apie saugų eismą, leido pasimatuoti policininko liemenę ir net pademonstravo keletą priemonių, kurias naudoja policininkai-  tai „ežį“, kuris tiesiamas ant kelio pažeidėjams sustabdyti ir sudedamas kopėčias. Po susitikimo su pareigūne kieme vaiku laukė dar viena staigmena. Į susitikimą su jais, irgi su švyturėliais,  atvyko Baisogalos ugniagesiai. Jie išsamiai papasakojo kaip vyksta į gaisrus, kaip jungiasi įvairios žarnos ir net leido patiems jas prijungti. Kai kurie turėjo galimybę pasimatuoti ugniagesių uniformą,  išbandyti šalmo stiprumą,   užlipti gaisrininkų kopėčiomis ir pasėdėti prie ugniagesių automobilio vairo. Read the rest of this entry »

,,Sveikiausias mokytojas 2018“

 

Mokyklos – darželio bendruomenė aktyviai įsijungė į  konkursą, kurį organizavo Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras, ,,Sveikiausias mokytojas 2018“. Įstaigos bendruomenės narių balsavimu sveikiausia mokytoja išrinkta pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Volskytė. Mokytoja su mokiniais ne kartą dalyvavo respublikiniame mokinių, mokytojų ir sveikatos priežiūros specialistų konkurse ,,Sveikuolių sveikuoliai“ (I-IV klasių grupėje). 2018m. D.Volskytė su mokinių komanda nugalėjusi rajono, apskrities komandas varžėsi ,, Sveikuolių sveikuoliai“ finaliniame etape , vykusiame Trakuose.

                      Mokytoja nuolat integruoja sveikatos, sveikos gyvensenos ugdymo temas organizuodama klasių, mokyklos projektus. Ji yra respublikinių pradinių klasių mokinių pažintinių-praktinių konferencijų ,,Sveikatos akademija“ organizatorė. Konferencijos organizuojamos kas antri metai Baisogalos mokykloje-darželyje. Mokytojos Daivos mokiniai ruošia pranešimus rajono ir respublikinėms konferencijoms. Read the rest of this entry »

Magijos teatre

 

Spalio 25 dieną Baisogalos mokykloje-darželyje svečiavosi ,,Magijos teatras“. Ugdytiniai buvo aktyvūs stebuklų kūrėjai ir patyrė daug gerų emocijų.

Projektas „Žaidimai moko“

 

Nuveikime daug,

Sužinokime daug,

Atraskime daug,

Tiesiog – žaiskime ir bendraukime.   

Šiuo šūkiu mes pradedame darbą  projekte „Žaidimai moko“. Jau antrus metus Baisogalos mokyklos – darželio mažieji (5-6 m.) ugdytiniai  dalyvauja respublikiniame ikimokyklinių įstaigų prevenciniame projekte „Žaidimai moko“. Šį projektą organizuoja Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba, jo veiklą koordinuoja specialioji pedagogė  Gilija Gajauskienė. Šio projekto idėja sudomino daugelį ikimokyklinių ugdymo įstaigų bendruomenių visoje Lietuvoje (235 mokyklos). Read the rest of this entry »

Mūsų mokykloje kapitonas Flintas

 

Jau dešimt metų Kapitonas Flintas džiugina vaikus  savo įvairiapuse veikla, kurios pagrindinis tikslas – dovanoti džiaugsmą. Per dešimt metų Kapitonas Flintas tapo Lietuvos vaikų draugu, surengė daug renginių ir koncertų, aplankė visas Lietuvos mokyklas ir darželius, išleido 4 solinius albumus, įkūrė savo fanų klubą, rengia kasmetines vaikų vasaros stovyklas.
                      Spalio 17 d. Kapitonas Flintas apsilankė ir mūsų mokykloje. Neliko nė vieno abejingo Kapitono Flinto atliekamoms dainoms. Kartu su juo šoko ir dainavo visa salė.

Pradinukai domisi savo krašto praeitimi

 

Baisogalos mokyklos- darželio pradinukai yra aktyvūs rajoninių renginių dalyviai Spalio 12 dieną aštuoni mokiniai su mokytojomis dalyvavo regioninėje istorinėje-pažintinėje pradinių klasių mokinių konferencijoje ,,Mano krašto praeitis byloja“, vykusioje Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijoje

Konferencijos dalyviai – 2, 3 ir 4a klasių mokiniai, surengtoje popietėje,  savo draugams ir pedagogams pristatė pranešimus, ruoštus istorinei-pažintinei konferencijai. Apie Baisogalos garsius žmones sužinojome iš antrokų pranešimo ,, Mūsų garbės knyga“, kurį pristatė Greta Stirbytė, Rasvydė Tamulionytė ir Jonas Žitinevičius. Susirinkusieji įdėmiai klausėsi pranešimo apie Baisogalą  ,,Brangiausias ir gražiausias Lietuvos kampelis“, kurį pristatė trečiokai Majus Daukša, Faustina Nikšaitė ir Gintarė Žitinevičiūtė. 4a klasės mokiniai Viktorija Rušaitė ir Emilis Stirbys pristatė pranešimą ,,Raudonų plytų namas“. Tai liudininkų pasakojimas apie 1944-1953 metų įvykius Baisogalos miestelyje. Read the rest of this entry »

Pamokos kitaip

 

Spalio 10 d. 1, 2 ir 4 a klasių mokiniai ir jų mokytojos D. Volskytė, Z. Bliznikienė, E. Mickuvienė išsiruošė į kelionę. Kelionės tikslas- iš arčiau pažinti gamtą.

Mokiniai užkopė į Čičinsko piliakalnį ir išgirdo pasakojimų apie šį piktą poną. Linų muziejuje susipažino su lino „keliu“ ir praktiškai išbandė kai kuriuos darbus. Krekenavos regioniniame parke stebėjo edukacinius filmus apie gamtą, pasivaikščiojo Pojūčių taku, užlipo į apžvalgos bokštą ir pasigrožėjo Nevėžio upės vingiais. Didžiausią įspūdį paliko apsilankymas Pašilių stumbryne. Stambiausi mūsų miškų žvėrys atrodė grėsmingai, bet buvo labai draugiški ir mielai vaišinosi obuoliais iš vaikų rankų.

 Turininga ekskursija mokiniams suteikė daug žinių ir įspūdžių.

                                                                                                                                                             

Mokytoja Daiva Volskytė

Netradicinės pamokos

 

Spalio 2 dieną 3 ir 4b klasių mokytojos N. Jasaitienė , L. Matutienė integruotas lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, muzikos, kūno kultūros, dailės pamokas vedė netradicinėje erdvėje – Krekenavos regioninio parko  ,,Pojūčių take“. Net dvylikoje  ,,Pojūčių tako“ stotelių vaikai galėjo išbandyti skirtingus gamtoje patiriamus regos, aukščio, lytėjimo, klausos, skonio pojūčius. Tereikėjo neskubėti ir išgirsti ką šnabžda vėjas, žemė, medžiai , vanduo; iš apžvalgos bokšto aukštybių pasigrožėti Nevėžio upės vingiais, Linkavos ir Nevėžio santaka, Krekenavos apylinkių kraštovaizdžiu.

Puikiame regioninio parko lankytojų centre mokiniai , žiūrėdami edukacinius filmus, susipažino su gamtos ir kultūros paveldu, Krekenavos regiono piliakalniais, augalija, gyvūnija, žmogaus gyvenimo ypatumais , kultūra. Vaikams labai patiko įdomi pažintis su parko simboliu- stumbru. Apie šiuos gyvūnus ir jų  gyvenimo ypatumus sužinojo iš  filmo ,, Pašilių stumbrynas“.

Daug sužinoję, pailsėję vaikai laukia naujų kelionių.

Mokytoja Nilutė Jasaitienė

Paieška
Atributika
Kalendorius
2018 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs   Lap »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archyvas